Hard Dog Race chce dosáhnout víc, než poskytnutí nezapomenutelného zážitku ze závodů.

To není otázkou, že dodržování zákonů o ochraně zvířat je povinností každého majitele psa a také každého občana. Jako zakladatele a organizátoři závodů Hard Dog Race jsme zástanci podstaty, že pes není „pouze“ živočíchem, ale zvířecím partnerem, přítelem a členem rodiny. Proto si zaslouží zvláštní pozornost, úctu a lásku. Víme, že toho můžeme dosáhnout, když si osvojíme správnou kulturu výchovy psa, kterou následně budeme využívat ve všedních dnech. Proto si Hard Dog Race stanovil cíl polepšit toto soužití s veškerými dostupnými formami: hlavně se správným vzorem a šířením znalostí.

Věříme ve přátelském soužití mezi majiteli psů a těmi, kteří psa nemají. Základem je vzájemný respekt a přijetí názoru opačné strany. Jsme přesvedčení, že bezkonfliktní soužití záleží i na nás. Věříme, že jsme schopní přispět a dosáhnout tak vytyčeného cíle s pomůckami, které máme k dispozici.
Úpřimně doufáme, že jednou bude psí kultura na tak vyspělé úrovni, kdy útulky budou skoro prázdné. Bohužel podpora útulků je pouze dočasnou léčbou příznaků. Prvotním řešením je, když se snažíme o to, aby se tam psi ani nedostali. Správná cesta je, když učíme děti již od útlého věku, že psi jsou citlivé bytosti, které nemohou být jen odhozeny nebo chovány nezodpovědně.

Víme co znamená, když se hýbe šest nohou naráz, když dvě srdce byjí najednou a když se tešíme z jedné hrdosti! Děláme vše proto, aby co nejvíce z účastníků mohl zažít tento pocit.

Logo Hard Dog Race je chraněno autorským zákonem, jeho použití v jakékoliv formě je povoleno pouze s písemným souhlasem Hard Dog Race.