Často kladené otázky (FAQ)

Speciální výcvik není potřeba. Pokud je váš pes socializovaný, umí chodit po schodech, skákat, běhat s vámi na vodítku, tak vše určitě zvládnete!

Na místě buď alespoň hodinu před začátkem tvého závodu! Oplatí se samozřejmě přijet dříve, protože čas uplyne brzy. Pokud jsis přinesl přenosní kennel, jeho umístění taky zabere čas a navíc musíš počítat i s tou dobou, za kterou se dostaneš z parkoviště na místo registrace. Pokud se chceš převléct na místě, může se stát, že si u šatnách musíš postavit do řady. A pokud svůj závod zmeškáš, je možné že místo v náhradním závodu bude jenom na konci dne.

Nic. U jakékoly překážky mu můžeš pomoct tak, že si ho vezmeš na ruce. Pokud to vůbec nejde, můžeš se dokonce vyhnout překážce tak, že udělaš 30 dřepů.

Samozřejmě. Myslíme si, že všichni psi mají stejnou hodnotu bez ohledu na jejich původ.

Ano. Na velikosti psa nezáleží. Pokud je tvůj mazlíček Bernardýn, máš prostě smůlu když ho musíš zvednout. V takovém případě to máš snazší s jezevčíkem.

Věříme ti. Ale závod jsme vymysleli tak, že používání vodítka je součástí závodu, mimo jiné pro Tvoji bezpečnost a v zájmu ostatních závodníků.

Také máme rádi kliker, taky ho používáme. Ale slyšel jsi už někdy hrát na kastaněty 100 tanečníků flamenca najednou? Bylo by to něco takového. Jenom ne se španělskými tanečníky, ale se zmatenými psy.

Ano, ale nedoporučujeme to. Pokud neznáš dobře psa, nemůžeš předvídat ani jeho reakci.

Žádný problém. Postupuješ takou rychlostí, jak Ti to tvé sily umožní. Podstata je v tom, abys dokončil celou vzdálenost, protože medaily a hrdost získáte jenom tehdy, když dorazíte do cíle, ale není žádný povinní časový limit.

Svoji registraci můžeš převést na někoho nebo prodat někomu jinému, nejprve se to oplatí zkusit ve skupině HARD DOG RACE® Czech Republic diskusní fórum (odkaz).

K tomu, abyste se mohli zúčastnit závodů HDR, Váš čtyřnový běžecký partner musí dovršit věk alespoň 12 mésíců. Horní věková hranice není stanovena, ale prosíme tě, abyses v případě staršího psa (také) poradil se svým veterinářem.

Platby online kartou se uskutečňují prostřednictvím systému Barion. Informace o kartě se nedostanou k obchodníkovi. Poskytovatel služeb Barion Payment Zrt je instituce pod dohledem Národní banky Maďarska a číslo licence je H-EN-I-1064/2013.

Žádný problém. Pamatuj, že závod  není časově omezen. V tomto případě se prosím přihlas na co nejdřívější start. Nikdo nezůstane pozadu, každého počkáme a vyhlášení výsledků proběhne, až všichni běžci doběhnou do cíle.