Často kladené otázky

Pokud je tvůj pes dobře socializován, umí chodit po schodech, skočit přes překážku a běhat na vodítků s tebou, tak nepotřebuje žádný jiný výcvik.
Nepozději jednu hodinu před zahájením závodu již buď na místě! Vyplatí se samozřejmě dorazit ješte dřív, protože čas uběhne jako voda. Pokud si přineseš i mobilní kennel (přepravní box), to také trvá nějakou dobu, dokud se s ní přemístníš z parkoviště k registračnímu pultu. V případě, že se chceš převlékat na místě, možná budeš muset čekat na šatnu. Pokud promeškáš svůj start, je možné, že k náhradnímu závodu dojde až na konci dne.
Ano, samozřejmě ji zajistíme, ale nečekej teplou vodu a uzavřené sprchové kabiny, čili domácí komfort nebude! Vedle překážek zajistíme venkovní srchy, kde i ty, i tvůj pes se můžete očistit.
Nic se neděje. U kterékoliv z překážek si můžeš vzít psa do náručí a tím mu pomoci. Pokud se ti to nepovede, tak za pokutu ve formě 30ti dřepů, můžeš překážku obejít strannou.
Samozřejmě. Dle naších principů je každý pes rovnocenný, bez ohledu na svůj původ a plemeno.
Ano. Na velikosti psa nezáleží. Pokud je tvůj domácí miláček bernardýn, tak máš smůlu, když ho budeš muset zvedat. V tomto případě by bylo snadnější mít jezevčíka.
Bohužel ne. Asi podrobné vysvetlení není potřebné.
My ti věříme, ale závody jsou vymyslené tak, že vedení psa na vodítku je jeho součástí. Je to jednak kvůli tvému bezpečí, ale také kvůli bezpečí dalších závodníků.
My také rádi používáme klikkery, ale viděl jsi již někdy 100 tanečníků flamenga najednou hrát na kastaněty? Tohle by bylo něco podobného, akorát se zmatenými psy.
Ano, ale nedoporučujeme. Pokud neznáš dobře psa se kterým závodíš, nebudeš mít správný odhad na jeho reakce a přání.
Není problém. Jdi podle svého tempa a dělej vše co je ve tvých silách. Důležité je abys absolvoval trasu. Hrdost, medaile a ocenění bude až když dorazíš do cíle, ale na čase nezáleží.
Logo Hard Dog Race je chraněno autorským zákonem, jeho použití v jakékoliv formě je povoleno pouze s písemným souhlasem Hard Dog Race.