Příběh HDR

Tento OCR závod není jenom o Tobě a tvém psovi … je to spíše o tom, jak umíte společně pracovat jako tým! HDR je více než jen závod. Je to životní styl, nezapomenutelný zážitek, který spojí psa a jeho majitele v opravdovou smečku.

Hard Dog Race je mezinárodní překážkový běžecký závod, který musí člověk a jeho pes absolvovat společně v bahně, ve vodě, při překonávání přírodních a uměle postavených překážek. Do té doby než dvojice (pes-majitel) dorazí do cíle, musí se společně poprat s mnoha obtížnými a náročnými situacemi, možná mezi tím překonali mnoho těžkostí. Ale jedna věc je jistá, oba se stanou silnějšími – fyzicky i psychicky, a díky tomu všemu se i pouto mezi nimi stane mnohem silnějším. Stanou se skutečnou smečkou.

Osobní myšlenky zakladatele

HDR byl jeden sen. Ale nikdy jsem nepochyboval o tom, že se splní. Věřil jsem tomu, chtěl jsem to. To by však nestačilo na to, aby se HDR stalo tím, čím je dnes. Od týmu a přátel jsem na začátku dostával hodně pomoci a podpory a dostávám jí dodnes. Sice nám tohle poskytlo základ pro začátky, ale bez Vás, bez soutěžících, by ze snu zůstala jenom prázdná trať. Vy děláte HDR tím čím je, Vy soutěžící jí naplňujete životem, Vaše osobní záźitky a příběhy dávaji smysl našemu sloganu: Šest nohou, dvě srdce, jedna hrdost. Děkujeme!

Příběh HDR

2012- András slouží v Afghánistánu. Inspiraci mu přineslo, když při teplotě 43°C přelézal se psem nákladní auta:
„Tohle je taková kravina, že se z toho musí udělat závod.“

2012

András v cíli jedné OCR soutěže
„Tohle bylo dobré, ale kde je můj pes?! Potřebujeme takovou soutěž“
Začíná brainstorming.

 

 

2014

název značky se rodí při poslouchání rockové hudby:
HARD DOG RACE

2015

Po jednom dlouhém přespolním běhu dozraje slogan HDR: ŠEST NOHOU, DVĚ SRDCE, JEDNA HRDOST.
ČERVEN: uspořádáme první soukromou testovací soutěž.
1. ŘÍJNA: ÚPLNĚ PRVNÍ ZÁVOD HDR!
Letní počasí, 180 NADŠENÝCH ZÁVODNÍKŮ, trať ještě není připravena, ale závod už začal, rock & roll.

 

 

2016

Závod na 6 km dostane název BASE a taky se koná první závod na 12 km WILD. Letos také uspořádáme naši první zahraniční soutěž, závod BASE v Polsku, který bychom mohli popsat jedním slovem: liják.

ZRODÍ SE PRVNÍ SMEČKA HDR

2017

PRVNÍ ČESKÝ HDR BASE závod na naší dosud nejkrásnější trati. Zrodila se myšlenka jednoho bahnitého a mokrého závodu, zatím beze jména.

2018

Zorganizujeme první NOT JUST RUN, radostný běh značky HDR, s nímž každý rok PODPORUJEME JEDNU DOBROU VĚC. PRVNÍ NĚMECKÝ HDR BASE závod, bez signálu, v chladu, ve větru, ve výborné atmosféře. BAHNITÝ A MOKRÝ ZÁVOD dostává svůj název a logo: MUD DOG RACE 

2019

Pandemie ztěžuje práci také nám, bohužel byl závod, který jsme museli nechat plavat, ale úspěšně rozvíjíme přítomnost HDR ONLINE.

Spustili jsme online soutěžní výzvu, kterou plní stovky HDR závodníků v každé zemi. Vytvořili jsme facebookovou skupinu KARANTÉNA PRO ŠEST NOHOU a PODCAST TVRDÉHO PSA. Edice NOT JUST RUN HALLOWEEN získala veliký úspěch v okruhu závodníků, což má za následek zrození našeho nového závodníka RUNOWEEN.

2020

V Maďarsku v obci Vácduka jsme měli dva závody: BASE (zde se zrodil slogan „devítka je nová šestka„) a NOT JUST RUN / RUNOWEEN, v jejímž rámci jsme podpořili sdružení at InDaHouse.
BASE Česká republika – nová trať, nové kopce… krásné lyžařské středisko: Kraličák
BASE Polsko – i zde jsme měli novou trať: jezero, malý potůček a trocha vody, bláto ještě víc vody… Wawrzkowizna

2021

Poprvé od roku 2019 jsme opět uspořádali soutěž WILD v Maďarsku: ostrý výstup hned za jezerem a temný tunel v obci Eplény…
Na závodu BASE v Maďarsku jsme se vrátili na legendární místo Piliscsév –
BASE Česká republika – opět Kraličák: nová trať, již známe hory
BASE Polsko – poprvé jsme měli 2 závody v Polsku, jeden na severu, jeden na jihu. Jezero bylo všude…

2022