Naše poslání

HARD DOG RACE chce dosáhnout více než jen to, aby byl nezapomenutelným zážitkem.

Dodržování Zákona na ochranu zvířat je povinností každého chovatele psa a každého občana. My, zakladatelé a organizátoři závodu Hard Dog Race věříme, že pes není „jen“ živá bytost. Je to naše společenské zvíře, náš přítel, člen rodiny. Vyžaduje proto znamenitou pozornost, úctu, lásku a péči. Víme, že tohle můžeme dát našemu psovi pouze pokud se naučíme správné kultuře chovu psů a budeme jí každý den používat. Jenom v tom případě bude mít s námi nejšťastnější život. Proto si Hard Dog Race vytyčil za cíl obohatit co nejvíce závodníků a hostů na závodě takovými znalostmi, které mohou toto soužití zlepšit.

Věříme v mírové soužití pejskařů a ne-pejskařů, jehož základem je vzájemný respekt, porozumění a příjetí názorů toho druhého. Uznáváme, že i my, pejskaři musíme pro bezkonfliktní soužití udělat hodně. K realizaci toho se rovněž snažíme přispět našimi prostředky.

Rozvoj a šíření kultury chovu psů snad jednoho dne povede až k tomu, že v útulcích nenajdeme žádného osiřelého psa, který by čekal na majitele. Podpora útulků pro zvířata je bohužel pouze nutné hašení požáru k odvrácení problémům. Skutečným řešením je pracovat na tom, aby se do útulku dostalo co nejméně psů. Když budeme vychovávat naše děti k tomu, že pes je vnímající stvoření, které nelze odhodit, nechat na kraji silnice nebo je nezodpovědně množit.

Pes se narodil pro pohyb, sport, dobrodružství a mentální rozvoj. Chceme, aby co nejvíce psů mělo plnohodnotný a šťastný život. To je naše poslání.

Čím se v rámci našich skromných možností snažíme přispět k tomu všemu:

  • Zdravotní předpisy na závodě: např. povinné odčervení, kombinované očkování
  • Not Just Run je charitativní závod HDR, v rámci kterého každý rok podporujeme jednu neziskovou organizaci / nadaci, nebo podporujeme pro nás důležitou a správnou věc.
  • Propagace institucí psích škol.
  • Spolupráce s útulky.