Myšlenka Hard Dog Race se zrodila v hlavě Andráše Púzy

Jeho životní zkušenosti ho přivedly k myšlence uspořádat závody takového typu. Ze všech zkušeností byl prvotní jeho vztah ke psům. Láska ke psům začala již v jeho dětství, jak sám tvrdí „chodit jsem se učil se psy“. Další rozhodující životní zkušenost byla, když se stal členem týmu kde pracovali se záchrannými psy. Tyto zkušenosti ho vedly k tomu, aby z obyčejného chovu psů bral psí svět jako poslání.

Sloužil jako voják v maďarské armádě. V Afganistránu byl na sedmiměsíčním vyslání jako expert na hledání výbušnin. V extrémních situacích se naučil jakou hodnotu má výdrž a spolupráce pro úspěšnou záchranní akci. Z této nároční pozice šli se svým psem Roninem do výslužby, který po nelehkých misích, si teď užívá jen roli domácího mazlíčka.

Kromě velké lásky, kterou pěstuje ke psům, v HRD nalezeme také znaky různých bojových umění, které ho potkaly ješte za jeho dětství. Na tatami a v prachu výcvikových táborů se naučil, že neexistuje překážka, která by se nedala zdolat s dostatečnou vírou a výdrží. Také viděl, jak je přínosné patřit ke komunitě sportovců, kde se rodí přátelství stojící na pilířích důvěry.

V neposlední řadě, velký vliv na něj způsobily závody přes překážkové dráhy, kterých se sám zůčastnil bez svého psa. Tyto závody jsou v jistém smyslu předchůdci HDR. Po úspěšném zvládnutí těchto závodů mu jedna myšlenka nedala pokoj: „No jo, to je fajn, ale kde mám svého psa?“

Po této myšlence již bylo jednoznačné, že musí založit takové závody, kde se ukážou všechny cnosti a kde může stavět na své předchozí zkušenosti. Tyto zážitky vedly Andráše aby zrealizoval svoji vizi a tak na jejím základě vzikl Hard Dog Race.

Logo Hard Dog Race je chraněno autorským zákonem, jeho použití v jakékoliv formě je povoleno pouze s písemným souhlasem Hard Dog Race.